Alumni
Name | Academic Advisor | Departure Year |
Cooper Hennick | Barrett |
2017 |
Lawrence Wong | Barrett |
2017 |
Cassandra V. Rosen | Barrett |
2017 |
Jason Wong | Barrett |
2017 |
Robert Garner | Barrett |
2017 |
Yashovardhan S. Chati | Balakrishnan |
2017 |
Morrisa Brenner | Hansman |
2017 |
Seamus Bann | Barrett |
2017 |
Akshay Ashok | Barrett |
2017 |
Chris Gilmore | Barrett |
2017 |
Pooja Suresh | Barrett |
2016 |
Andrew Niven | Barrett |
2016 |
Dr. Pooya Azadi | Barrett |
2016 |
Dr. Fabio Caiazzo | Barrett |
2015 |
Sergio M. Amaral | Willcox |
2015 |
Andrew J. Dexter | Barrett |
2014 |
Lachlan Jardine | Barrett |
2014 |
Adam Sanders | Barrett |
2014 |
Mitch Withers | Barrett |
2014 |
Jacob Ames | Barrett |
2014 |
Bogdan V. Constantin | Barrett |
2014 |
Rohit Goyal | Barrett |
2014 |
Parthsarathi (Parth) Trivedi | Barrett |
2014 |
Justin Carrus | Barrett |
2014 |
Dr. Hakan Olcay | Barrett |
2014 |
Dr. Carolina Rojo | Barrett |
2014 |
Hang Gao | Hansman |
2013 |
Harshad Khadilkar | Balakrishnan |
2013 |
Isaac LaJoie | Barrett |
2013 |
Joseph Schuman | Barrett |
2013 |
Joseph M. Salinas | Barrett |
2013 |
Dr. Gonca Seber | Barrett |
2013 |
Jon M. Gibbs | Barrett |
2013 |
Nathaniel H. Rodman | Barrett |
2013 |
Dr. Alex Mozdzanowska | Waitz |
2013 |
Dr. Mark Azzam | Hansman |
2013 |
Dominic McConnachie | Waitz |
2013 |
Nick Simone | Barrett |
2013 |
Dr. Christoph Wollersheim | Barrett |
2012 |
Greg O’Neill | Hansman |
2012 |
Kento Masuyama | Barrett |
2012 |
Gideon Lee | Barrett |
2012 |
In Hwan (Kevin) Lee | Barrett |
2012 |
Jean-Marie Dumont | Hansman |
2012 |
Heiko Udluft | Hansman |
2012 |
Kristy Bishop | Hansman |
2012 |
Michael Bredehoeft | Barrett |
2012 |
Nick Carter | Barrett |
2012 |
Wilfried Mofor | Barrett |
2012 |
Christopher Trigg | Barrett |
2012 |
Maximilian Brand | Balakrishnan |
2011 |
Enrique Cintron | Hileman |
2011 |
Indira Deonandan | Balakrishnan |
2011 |
Hossam El-Asrag | Barrett |
2011 |
James Hileman |
2011 |
|
Mina Jun | Waitz |
2011 |
Jamin Koo | Wang |
2011 |
Jonathan Lovegren | Hansman |
2011 |
Philippe Bonnefoy | Hansman |
2010 |
Regina Clewlow | Balakrishnan |
2010 |
Pearl Donohoo | Hileman |
2010 |
Christopher Dorbian | Waitz |
2010 |
Alice Fan | Waitz |
2010 |
Qinxian (Chelsea) He | Waitz |
2010 |
Nicolas Jost | Waitz |
2010 |
Stephen Kuhn | Waitz |
2010 |
Rhea Liem | Willcox |
2010 |
Sriniwasan Mani | Hileman |
2010 |
Daniel Rankin | Waitz |
2010 |
Russ Stratton | Hileman |
2010 |
Douglas Allaire | Willcox |
2009 |
Elza Brunelle-Yeung | Waitz |
2009 |
Jeremy Katz | Hileman |
2009 |
Michael (Misha) Leybovich | Hileman |
2009 |
Stephen Lukachko | Waitz |
2009 |
Anuja Mahashabde | Waitz |
2009 |
Joseph Salinas | Waitz |
2009 |
Andrew March | Willcox |
2008 |
Bastien Martini | Waitz |
2008 |
Tudor Masek | Waitz |
2008 |
Christopher Sequeira | Waitz |
2008 |
Zia Wadud | Waitz |
2008 |
Hsin Min Wong | Hileman |
2008 |
Karen Marais | Waitz |
2007 |
Gayle Ratliff | Waitz |
2007 |
Liling Ren | Clarke |
2007 |
Julien Rojo | Waitz |
2007 |
Phillip Spindler | Waitz |
2007 |
Christine Taylor | Waitz |
2007 |
Jessica Townsend | Waitz |
2007 |
Timothy Yoder | Waitz |
2007 |
Jianye Zhang | Waitz |
2007 |